Hogyan másztam ki a márciusi mélypontból?
Marton-Tóth Eszter

Hogyan másztam ki a márciusi mélypontból?
Tavaly március elején volt egy erős mélypontom, amikor úgy éreztem, behúzott valami rossz spirál. Az ovis vírusok sorra jöttek, februárban a kislányaim néhány hetet itthon voltak. Bár eleinte még egész jól álltam a sarat, a végére már minden testi-lelki tartalékom elfogyott. Nem tudtam, hogyan tölthetném vissza magam.
Úgy döntöttem, visszamegyek az alapokhoz — azokhoz az alapokhoz, amelyekkel anno elkezdtem a változtatást és JÓL LETTEM. Ha nem tudod, honnan kezdj hozzá a javuláshoz, akkor olvass tovább, mert a célom az, hogy szilárd alapokat teremtsünk. És hogy miért bízom benne? Mert a módszer bevált. 😄
Nem a nagy, bonyolult, rengeteg erőfeszítést és időt igénylő dolgokra kell gondolnod. Tapasztalataim szerint nem ez hozza az eredményt. A titok nyitja: a kis lépések, szépen egymás után. Ezek aztán összeadódva csodákat képesek eredményezni!
Most megmutatom, én hogyan hoztam fel magam a márciusi mélypontból tavaly:
✅ 1. Tervezés
Leültem, és átgondoltam, hol tudok igazítani a jelenlegi dolgaimon, hogy jobban legyek. Nem akartam rögtön megszorító, eliminációs étrendbe kezdeni. Csak egyszerűen fel akartam tölteni a raktáraimat.
✅ 2. Ételek és italok
- 💧 Napi vízfogyasztás optimalizálása: Alapszabály: 30 ml/testsúlykilogramm. Nekem sokat segít egy applikáció, a Waterful 🐙, amikor újrarendezem a szokásaimat.
- 🥬 Zöldturmix: Minden másnap.
- 🌱 Brokkolicsíra: A csírák és mikrozöldek igazi szuperélelmiszerek, főleg télen és kora tavasszal, amikor még nem érkeznek a friss zöldségek.
- 🐟 Halak fogyasztása: A fagyasztott halakkal dolgozom a legkönnyebben és a leghatékonyabban.

✅ 3. Alvás támogatása
- 😴 Kékfénycsökkentés: Lefekvés előtt 1,5 órával már nem használok képernyőt, és felteszem a kékfényszűrő szemüvegem. (Bevallom, ez mostanában néha elcsúszik, de gyorsan vissza lehet térni az új-régi rendszerhez, és a hatás mindig kifizetődik!)
✅ 4. Mozgás és természet
- 🏃♀️ Mozgás a mindennapokban: Szinte mindenhova gyalog megyek vagy biciklivel. Hétvégén pedig irány az erdő a gyerekekkel! 😊

✅ 5. Légzőgyakorlatok
- 🧘♀️ Rövid légzőgyakorlatok: Minden ebéd után 3-5 perc légzőgyakorlat vagy mini meditáció. Tudom, hogy nehéz elhinni, de mindig mikor újra beépítem ezt a napjaimba, kisimul az idegrendszerem és sokkal több türelmem és energiám lesz, legyen szó munkáról, főzésről, gyereknevelésről. 😉
Ezekkel a lépésekkel sikerült kimásznom a mélypontból és újra energiával feltöltődnöm. Nem kell, hogy tökéletes legyen minden nap. A lényeg a következetesség és az apró, tudatos változtatások.
Haladj te is végig ezen a listán, de nem egyből beépítve mindent! Ez nekem is 2-3 hét volt. Kezdd a legkönnyebbel!
Ha pedig már haladó vagy ezekben, és most inkább abban lenne szükséged segítségre, hogy mit főzz a mindennapokban, akkor töltsd le a legújabb receptgyűjteményemet, amit egészséges gyors vacsorákat tartalmaz! ⤵️
